Produkty

Blatenské destiláty

Blatenské destiláty

Ovocná pálenka je to nejjednodušší a zároveň možná to nejtěžší do čeho se může mistr destilatér pustit. Na začátku máte jen obyčejné ovoce a vodu, ale na konci se zračí dokonale rafinovaný nápoj, jehož jednoduchost je jen zdáním, za mistrnou Blatenskou pálenkou stojí hlavně přesvědčení s jakým se dělá.

Kohout z města růží

Kohout z města růží

V Blatné vaříme pět druhů piva. Pro ležák plzeňského typu používáme klasický slad z Moravy, plzeňský slad a slad bavorský. Český chmel odebíráme ze žatecké oblasti, a to ve třech druzích: žatecký poloraný červeňák jako základ a chmel typu premiant a sládek k vyvážení chuti. Polotmavý ležák se pak oproti klasickému ležáku liší v použití napraženého sladu, a to z důvodů dodání sladkosti a barvy.

Šnapsérie

Řemeslné likéry Šnapsérie Blatná

Výroba likérů má v Blatné dlouholetou tradici, na kterou navazují také řemeslné likéry Šnapsérie. V nabídce máme 8 příchutí od tradiční griotky či tuzemáku, po kokos či kávu s mátou, každý si přijde na své. Řemeslné likéry vznikají pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. Lze je využít do míchaných drinků nebo si je vychutnejte samotné v klidu a příjemné společnosti.

RoseTown Gin

ROSETOWN GIN

Dry Gin prémiové kvality vyrobený v malých objemech z precizně vybraných bylinek a extraktu z šípku.

Martin´s Barrel Whisky

Naše single malt whisky je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a vody z artézských studní. Odpočívala minimálně 5 let u nás v lihovaru v sudech pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. Stařená byla konkrétně v nových sudech vyrobených z českého dubu. A proč právě Martin´s? Whisky jsme věnovali právě několika Martinům, kteří nejvíce ovlivnili vznik tohoto unikátního produktu.

Baron Hildprandt

Baron Hildprandt

Zdejší úrodný kraj dává odjakživa hojnost vynikajícího ovoce, které se pod rukama zkušených palírníků a stařením v dubových sudech proměňuje v ušlechtilý, doslova aristokratický nápoj mimořádně jemné chuti a intenzivní ovocné vůně.

Ochutnejte naše 4x destilované pálenky a ovocné blendované speciality z ovoce z jižních Čech. Vychází z původní receptury z doby založení palírny a vzniká pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. Vyznačují se harmonickou, ovocnou chutí.

Liquere

Liquére

Poctivě, ručne vyráběný tradiční likéry. Tuzemský, Peprmint nebo Griotka z přírodních složek, bez chemických přísad a barviv.

Altfernet

Altfernet

Poctivý, ručně vyráběný fernet od mistra destilatéra Václava Šitnera. Originální receptura, vlastnoručně vybírané bylinky, dlouhá macerace a celoživotní zkušenosti stojí za výrobou tohoto čistě přírodního Fernetu. Nic nebylo ošizeno a proto má náš Fernet alkoholovou sílu 40 %.

Wilder

Unikátní bylinný likér v sobě spojuje sílu šumavských bylin s extraktem z divokých šípků. Znovuzrozený likér Wilder po mnoha letech přichází, aby svou chutí a původem oslavoval přirozenou touhu po nespoutané svobodě.

Whisky
Šnapsérie Bezinka
Rose Towngin